Informacje o kolejnych zmianach personalnej we władzach państwowego giganta zaczęły spływać późnym wieczorem. Pierwszy giełdowy komunikat pojawił się na kilka minut przed godz. 20:00.

W piątkowy poranek na warszawskim Lotnisku Chopina wyląduje pierwszy z czterech powiększonych Dremlinerów, które kupił LOT. Mają pomóc spółce w zdobywaniu kolejnych rynków.

Stało się. Prezydent Donald Trump podpisał memorandum nakładające cła na chiński import, co grozi wybuchem globalnej wojny handlowej.

Zamiast merytorycznej debaty, awantura. Przedstawiciele frankowiczów zarzucali przedstawicielom banków „nieoficjalny lobbing” i domagali się ich wykluczenia z obrad sejmowej podkomisji. Przewodniczący jej pracom Tadeusz Cymański zasugerował nawet, że zrezygnuje z funkcji.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w programie „Money. To się liczy” przyznała, że pracodawcy wspierają pomysł wprowadzenia elektronicznego systemu rejestracji zwolnień lekarskich. Tylko w 2017 r. na świadczenia dla osób niezdolnych do pracy wydali niemal 6,5 mld zł.

Nawet 70 mld zł mogłyby zarobić polskie firmy przy budowie morskich farm wiatrowych, powstałyby też nowe miejsca pracy – powiedział w czwartek Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej Zbigniew…

W zarządzie spółki Eurocash pojawił się Paweł Musiał. Będzie odpowiadał za biznes detaliczny. Decyzję w tej sprawie podjęła rada nadzorcza.

Kto wziął udział w środowym zrywie, ten w czwartek mocno tego pożałował. Po najsilniejszej zwyżce od stycznia WIG20 zakończył sesję 2% pod kreską

Korporacja Alibaba planuje budowę w Polsce centrum logistycznego, które zaopatrywałoby w towary między innymi klientów z Polski i Niemiec – poinformował w czwartek dziennikarzy Jacky Lim, prezes Worldwide Logistics (WWL). …

Ponad 100 tys. kobiet zrezygnowało z kariery zawodowej w ciągu roku od pierwszych wypłat na dzieci. Zdaniem minister Elżbiety Rafalskiej, to nie wina programu, a niskich płac.

– Jaki ateista świadomie zdecyduje się na zamieszkanie w miejscu, które nazywa się „Osiedle Fatimskie”, a na jego terenie jest kapliczka i part różańcowy? – pyta retorycznie Andrzej Sobczyk.

Złoty może dalej umacniać się wobec euro i EUR/PLN może spaść do poziomu 4,20 do połowy następnego tygodnia. – ocenia Piotr Popławski, ekonomista ING Banku Śląskiego. Jego zdaniem, krajowe SPW pozostaną mocne w najbliższych dniach.

LPP w związku z ograniczeniem handlu w niedzielę spodziewa się przesunięcia sprzedaży w salonach na inne dni tygodnia i zwiększenia sprzedaży internetowej, wynika w wypowiedzi prezesa Marka Piechockiego. „Początek…

Polnord zakończył sprzedaż mieszkań w inwestycji Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie. W puli sprzedaży znajdują się jeszcze apartamenty z technologią Smart Home, powstające w dwóch budynkach Rezydencji Brzozowy Zakątek, inwestycji z segmentu premium, stanowiącej reprezentacyjną, oddzielną część osiedla.

Polskie firmy bez wsparcia nie mają szans przebić się na bogatszych zachodnich rynkach ze względu na bariery, jakie napotykają w UE – wynika z przedstawionego w czwartek raportu WEI. „Europejski protekcjonizm…

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.