Aktywa bankowe PZU wzrosną do co najmniej 300 mld zł dzięki wzrostowi organicznemu – Kulik

PAP Biznes

PZU zakłada, że cel wzrostu aktywów bankowych do 2020 roku do co najmniej 300 mld zł będzie zrealizowany dzięki wzrostowi organicznemu – poinformował Tomasz Kulik, CFO grupy PZU na czacie organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

PZU w przedstawionej we wtorek aktualizacji strategii założył, że do 2020 roku osiągnie co najmniej 300 mld zł aktywów w segmencie bankowym. Po trzech kwartałach aktywa tego segmentu, w skład którego wchodzi Pekao SA i Alior Bank, wynosiły 236 mld zł.

„Cel powinien zostać zrealizowany przy założeniu wzrostu organicznego” – powiedział Kulik.

Pytany, jaki procent zysku za 2017 roku trafić może na dywidendę powiedział: „PZU zamierza się dzielić sukcesem z akcjonariuszami. Rok 2017 nie należał do tych, który usprawiedliwiałaby pozostawienie większej ilości pozostawianego zysku w spółce. Chcielibyśmy, aby był to możliwie wysoki poziom”.

Poinformował, że w perspektywie roku PZU nie zamierza przeprowadzać emisji obligacji ze względu na brak potrzeb płynnościowych i kapitałowych. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Dodaj komentarz

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.
%d bloggers like this: