Eurobank wchodzi w Android Pay – na początek karty kredytowe

Eurobank wchodzi w Android Pay – na początek karty kredytowe
analityk Bankier.pl

Na początku zeszłego roku eurobank uruchomił mobilne płatności zbliżeniowe oparte na technologii HCE. Teraz posiadacze kart kredytowych instytucji będą mogli płacić także za pomocą aplikacji Android Pay. Bank zapowiada, że do mobilnego portfela Google w przyszłości będzie można również podpiąć karty debetowe.

Banki oferujące płatności mobilne oparte na kartach dzielą się na trzy obozy. Niektóre instytucje postawiły na samodzielność i wdrażają własne rozwiązanie dla klientów posiadających smartfony z systemem Android. Dzięki wykorzystaniu technologii HCE aplikacja bankowa może zawierać w sobie funkcję płatności zbliżeniowych.

(fot. leungchopan / YAY Foto)

Druga grupa banków postawiła, przynajmniej na razie, na integrację z zewnętrznymi portfelami. Po starcie w listopadzie zeszłego roku usługi Android Pay w Polsce taką ścieżkę wybrał np. Alior Bank. Trzecia grupa instytucji wykorzystuje wszystkie dostępne możliwości – płatności zbliżeniowe można uruchomić za pomocą aplikacji mobilnej albo dodać kartę do mobilnego portfela Google. Eurobank zmierza w stronę właśnie tego modelu. W lutym 2016 r. bank uruchomił płatności HCE dla posiadaczy kart debetowych, a teraz poinformował, że posiadacze kart kredytowych Visa mogą dodawać swoje plastiki do Android Pay.

– Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym Eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych – podkreślił Wojciech Humiński, wiceprezes Eurobanku.

Przypomnijmy, że karta znajdują się w portfelu Android Pay może być wykorzystywana także w płatnościach w m-commerce oraz aplikacjach. Z rozwiązania Google jako źródła pieniądza korzystają m.in. Uber i Pyszne.pl. Transakcje dokonywane są z wykorzystaniem mechanizmu tokenizacji – prawdziwy numer plastikowej karty „włożonej” do portfela nie jest udostępniany sklepom.

Michał Kisiel

1 Post

  1. Najważniejszym plusem Android Pay jest według mnie bezpieczeństwo, czyli to że dane mojej karty nie są udostępniane oraz łatwość instalacji i użytkowania – w porównaniu np. do zwykłego, simcentrycznego NFC. Chyba z tego właśnie powodu coraz więcej banków decyduje się na takie rozwiązanie – T-mobile, mBank, ostatnio Orange Finanse, teraz eurobank

     
    Reply

Dodaj komentarz

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.
%d bloggers like this: