Mahle utworzy we Wrocławiu 200 nowych miejsc pracy

Mahle utworzy we Wrocławiu 200 nowych miejsc pracy
PAP

200 osób będzie zatrudnionych w centrum usług wspólnych w dziedzinie finansów i branży IT, które niemiecki koncern Mahle otworzy we Wrocławiu – podały władze tej spółki.

Mahle utworzy we Wrocławiu 200 nowych miejsc pracy
Mahle utworzy we Wrocławiu 200 nowych miejsc pracy (YAY Foto)

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezes ds. finansowych koncernu Mahle Heiko Pott, otwarcie takiego centrum usług wspólnych we Wrocławiu to element długofalowej strategii firmy.

We Wrocławiu są znakomici specjaliści, bo to ośrodek akademicki. Poza tym nasze zakłady produkcyjne w Polsce są zlokalizowane w pobliżu, bo w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim – powiedział Pott.

Podkreślił, że wspólne centrum usług w dziedzinie finansów i IT będzie obsługiwać nie tylko zakłady w Polsce, ale również inne zlokalizowane w Europie podmioty związane z firmą.

Mahle w Polsce ma 5 tys. pracowników w 4 spółkach, w których obroty wynoszą prawie 2 mld zł. Koncern produkuje w nich elementy silników samochodowych, głównie tłoki i tuleje oraz chłodnice i elementy klimatyzacji.

Na świecie koncern zatrudnia 76 tys. pracowników w 170 zakładach zlokalizowanych w 34 krajach. Obroty firmy wynosiły w 2015 r. ponad 11,5 mld euro.(PAP)

ros/ skr/

Źródło: PAP
 

1 Post

  1. Fajnie, że Mahle otwiera kolejny oddział. W Polsce jest sporo specjalistów w branży. Decyzja jak najbardziej na plus dla regionu. Czekamy na otwarcie!

     
    Reply

Dodaj komentarz

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.
%d bloggers like this: