Miliard na WOŚP, pogoń za Niemcami i „beep” na wagę złota [Wykresy tygodnia]

Miliard na WOŚP, pogoń za Niemcami i „beep” na wagę złota [Wykresy tygodnia]
Agnieszka Ślęzak

Zostawiając za sobą drugi tydzień 2018 r., warto zatrzymać się nad najciekawszymi wykresami ostatnich siedmiu dni.

Prezentujemy cykl, w ramach którego będziemy przedstawiać najważniejsze wykresy minionego tygodnia. Chociaż podobno „jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”, zachęcamy także do zapoznania się z artykułami, z których wykresy te pochodzą (linki pod każdym podpunktem).

1. Rumuni podnoszą stopy, Polacy czekają

Narodowy Bank Rumunii podjął dziś decyzję o podwyżce stóp procentowych. To pierwszy tego typu ruch w rumuńskiej polityce monetarnej od blisko 10 lat. W Polsce na pierwszą od lat podwyżkę będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Więcej o tej przełomowej decyzji przeczytasz w artykule „Rumunia podnosi stopy procentowe”.

2. Słabszy frank podnosi wyniki SNB

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) zaraportuje aż 54 miliardy franków zysku za ubiegły rok – wynika ze wstępnych wyliczeń banku. To w dużej mierze efekt osłabienia się franka, które wyraźnie odczuli także polscy kredytobiorcy.

Więcej o najwyższym rezultacie w ponad 110-letniej historii banku przeczytasz w artykule „Szwajcarski Bank Narodowy z największym zyskiem w historii. To efekt słabszego franka”.

Dodaj komentarz

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.
%d bloggers like this: