Uwaga, rynek finansów! Nowy obowiązkowy identyfikator

Uwaga, rynek finansów! Nowy obowiązkowy identyfikator
Materiał partnera

Od połowy 2018 r. firmy i instytucje działające na rynkach finansowych będą musiały posiadać własny kod LEI, by sprostać nowym wymogom UE. GS1 Polska wprowadza nową usługę umożliwiającą uzyskanie LEI.

Bez kodu LEI (ang. Legal Entity Identifier) nie będzie możliwe m.in. kupowanie lub sprzedawanie akcji, obligacji, gwarancji, obligacji rządowych i instrumentów pochodnych. Kod LEI składa się z 20 znaków alfanumerycznych i pozwala jednoznacznie identyfikować partnerów transakcji, czyniąc je przez to bezpiecznymi dla obydwu stron. Przepisy wchodzą w życie w połowie 2018 r. w ramach dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej.

„Czasu zostało niewiele, dlatego chcemy pomóc organizacjom spełnić ten obowiązek, korzystając z naszego międzynarodowego doświadczenia. W zakresie LEI korzystamy z doświadczenia GS1 Germany, które jest akredytowanym przedstawicielem (LOU – Lokalna Jednostka Operacyjna) GLEIF – międzynarodowego podmiotu, odpowiedzialnego za zarządzanie LEI na całym świecie” – komentuje Elżbieta Hałas, członek zarządu GS1 Polska.

Organizacja GS1 Polska, jako Agent Rejestrujący, jest drugą po Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych organizacją w kraju, która umożliwia zainteresowanym podmiotom uzyskanie kodu LEI w korzystnej cenie i krótszym niż do tej pory czasie.

Dowiedz się więcej: www.gs1pl.org/lei.

Dodaj komentarz

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.
%d bloggers like this: