Zmiana wyceny długoterminowych kontraktów obniży wynik Sygnity o 62 mln zł

PAP Biznes

Sygnity szacuje, że zmiana wyceny projektu e-Podatki i aktualizacja budżetów innych umów obniżą wynik spółki za rok obrotowy 2016/17 o około 62 mln zł – podało Sygnity w komunikacie.

Według komunikatu, spółka zidentyfikowała – za sprawą rekomendacji audytora – znaczące ryzyko istotnej zmiany wyceny wieloletniego projektu dla administracji publicznej. Z raportu spółki wynika, że chodzi o projekt e-Podatki, realizowany dla Ministerstwa Finansów i sposób ujęcia w sprawozdaniach umowy uzupełniającej do tego projektu, o której spółka informowała w 2016 roku.

Dodatkowo, Sygnity dokonało aktualizacji szacunkowych budżetów pozostałych długoterminowych projektów informatycznych.

„Powyższe zdarzenia (…) będą miały negatywny wpływ na wyniki finansowe w sprawozdaniach za rok obrotowy 2016/17 na poziomie około 62 mln zł, z czego około 51 mln zł dotyczy Projektu (e-Podatki – PAP)” – podano we wtorkowym komunikacie.

W ocenie spółki część tej kwoty powinna zostać ujęta w wynikach z lat ubiegłych.

Sygnity poinformowało w komunikacie, że opisane wydarzenie nie stanowi naruszenia umowy zawartej z obligatariuszami oraz bankami finansującymi działalność operacyjną spółki.

Jednocześnie podano, że aktualnie rewizji ze strony firmy audytorskiej podlega test na utratę wartości aktywów w postaci wartości firmy. W ocenie Sygnity nie wystąpiły przesłanki dokonania aktualizacji wartości tych aktywów.

W czerwcu 2017 r. Sygnity podało, że jednorazowe zdarzenia, głównie odpisy, obniżą wyniki spółki o łącznie 96 mln zł. Największą pozycję stanowił odpis w wysokości ok. 76,2 mln zł związany z wyceną wieloletniego projektu z zakresu administracji publicznej, tzw. e-Podatki, realizowanego dla Ministerstwo Finansów.

kuc/ osz/

Dodaj komentarz

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.
%d bloggers like this: